Dvojni dvojček Simonovića, sedem točk Kramplja

V minulem tednu sta bila od košarkarjev Cedevite Olimpije, ki se v tej sezoni kot posojeni košarkarji kalijo v drugih klubih, aktivna Martin Krampelj, ki je z Andoro visoko, s 106:78, premagal Zaragozo, in Marko Simonović, ki je z Mego Bemax klonil proti Zadru (100:106).

Za Martinom Krampljem, ki je v decembru kot posojeni košarkar Cedevite Olimpije odšel v Andoro, so prve tri tekme v dresu ekipe, ki v tej sezoni nastopa v španskem državnem prvenstvu in v 7Days EuroCupu.

Prav na sobotni tekmi med Andoro in Zaragozo, ki jo je Andora visoko dobila (106:78), je Krampelj dobil največ priložnosti za igro do sedaj, 19 minut, ki jih je preživel na parketu, pa je dobro izkoristil, saj je v statistiko vpisal sedem točk in temu dodal še tri skoke in dve podaji.

Prvo priložnost za dokazovanje v mednarodnem tekmovanju pa bo 24-letni Grosupeljčan najverjetneje dobil v sredo, ko se bo Andora na prvi tekmi drugega dela 7Days EuroCupa v Badaloni udarila z domačim Joventutom.

V nedeljo je na parket stopil tudi mladi črnogorski talent Marko Simonović. S 23 točkami in 12 skoki je bil najbolj učinkovit košarkar Mege Bemax ob porazu beograjskega moštva proti Zadru s 100:106.

LIGA ENDESA, 16. KOLO

Sobota, 4. januar:
ANDORA – ZARAGOZA 106:78 (25:16, 21:24, 27:19, 33:19)

Martin Krampelj (Andora) – 19 minut, 7 točk (2/3 za tri, 1/2 PM), 3 skoki in 2 podaji.

LIGA ABA, 14. KOLO

Nedelja, 5. januar:
ZADAR – MEGA BEMAX 106:100 (22:26, 25:25, 19:24, 40:25)

Marko Simonović (Mega Bemax) – 37 minut, 23 točk (4/9 za dve, 2/5 za tri, 9/9 PM), 12 skokov, 2 podaji, 1 pridobljena in 7 izgubljenih žog.