EP U18: Poraz Slovenije na uvodnem obračunu s Francijo

Slovenska reprezentanca do 18 let je v soboto v grškem Volosu začela z evropskim prvenstvom divizije A in na uvodni tekmi doživela poraz proti Franciji (52:66). Mark Babšek Vrečko je dosegel dve, Alen Malovčič pa eno točko.

Mlada košarkarja Cedevite Olimpije sta v svojo statistiko uspela dodati še dva skoka in eno podajo (Malovčič) ter tri skoke (Babšek Vrečko). Slovenija je bila vse do zadnje četrtine v igri za preobrat in prvo zmago na prvenstvu, a so se Francozi v zadnjih minutah uspeli oddaljiti na varno prednost, nato pa nadzorovati potek igre do konca tekme.

V nedeljo se bodo Slovenci udarili z Latvijo.

EVROPSKO PRVENSTVO DIVIZIJE A (Volos, Grčija; 27. julij-4. avgust 2019)

SKUPINA C

1. KOLO

Sobota, 27. julij:
SLOVENIJA – FRANCIJA 52:66 (14:11, 10:19, 14:16, 14:20)

Alen Malovčič (Slovenija) – 9 minut, 1 točka (0/1 za tri, 1/2 PM), 2 skoka, 1 podaja in 2 izgubljeni žogi.
Mark Babšek Vrečko (Slovenija) – 10 minut, 2 točki (1/2 za dve), 3 skoki in 1 izgubljena žoga.