Kvalifikacije za EP 2021: Blažič najboljši strelec ob porazu Slovenije

V četrtek se je začel prvi cikel kvalifikacij za EuroBasket 2021, na parket pa sta že stopili slovenska in srbska reprezentanca. Slovenci so doživeli poraz proti Madžarski, Srbi pa so zanesljivo premagali Finsko.

Slovenska reprezentanca je na uvodni tekmi kvalifikacij doživela poraz na gostovanju na Madžarskem. Domačini so se odločno zoperstavili aktualnim evropskim prvakom, zmago pa so si priigrali z mirnim izvajanjem prostih metov v odločilnih trenutkih tekme. Na koncu je semafor v Szomathelyju kazal 77:75 v korist madžarske reprezentance.

Jaka Blažič je v 35 minutah igre dosegel 18 točk, zbral štiri skoke in podelil tri asistence, Edo Murić pa je v 31 minutah osmimi skokom in trem podajam dodal šest točk. Martin Krampelj tokrat ni bil v ekipi.

Zanesljivo zmago je v prvem kolu prvega cikla kvalifikacij zabeležila srbska reprezentanca, ki je na Finskem z 80:58 ugnala domačo reprezentanco, in tako napovedala odločen pohod na vrh lestvice skupine E. Marko Simonović je v 20 minutah igre dosegel sedem točk in zbral štiri skoke.

Slovenija in Srbija bosta na parket znova stopili v nedeljo. Slovenci bodo v Kopru gostili Avstrijo, Srbi pa v Beogradu Gruzijo.

KVALIFIKACIJE ZA EUROBASKET 2021 (1. CIKEL)

SKUPINA E

1. KOLO

Espoo Metro Arena (Espoo, Finska), četrtek, 20. februar:
FINSKA – SRBIJA 58:80 (10:19, 14:18, 13:23, 21:20)

Marko Simonović (Srbija) – 20 minut, 7 točk (1/2 za dve, 0/2 za tri, 5/5 PM), 4 skoki, 1 podaja, 1 blokada in 1 izgubljena žoga.

SKUPINA F

1. KOLO

Savaria Arena (Szomathely, Madžarska), četrtek, 20. februar:
MADŽARSKA – SLOVENIJA 77:75 (16:16, 16:20, 17:18, 28:21)

Jaka Blažič (Slovenija) – 35 minut, 18 točk (5/8 za dve, 1/8 za tri, 5/7 PM), 4 skoki, 3 podaje, 3 pridobljene žoge in 1 izgubljena žoga.
Edo Murić (Slovenija) – 31 minut, 6 točk (3/6 za dve, 0/4 za tri), 8 skokov, 3 podaje, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.