Mladinci Cedevite Olimpije v Beogradu začenjajo z evroligaškim turnirjem

Košarkarji mladinske ekipe Cedevite Olimpije bodo v petek v Beogradu začeli s turnirjem mladinske Evrolige. Na prvi tekmi skupinskega dela se bodo mladi Zmaji ob 14.00 pomerili s Parizom.

Evroligaški turnir za košarkarje mladinskih ekip v Beogradu bo potekal med petkom in nedeljo, Cedevita Olimpija pa bo v predtekmovanju nastopala v skupini B. Mladi Zmaje čakajo obračunu s Parižani, Mego Bemax in Asseco Arko. Izbranci glavnega trenerja Boruta Fijavža bodo na parket prvič stopili v petek ob 12.00, ko jih čaka dvoboj s Parizom.

Cedevita Olimpija bo na evroligaškem turnirju za fante do 18. leta nastopala še dvanajstič v zadnjih 13 letih. Minulo sezono so ljubljanski košarkarji turnir sklenili na četrtem mestu. V tej sezoni bosta Zmajem na pomoč priskočila še Matej Bošnjak, nadarjeni 18-letni hrvaški mladi reprezentant, ki se kot član Cedevite Olimpije kali pri zagrebški Cedeviti Junior, in ruski velikan Stepan Gontar, ki v slovenskem državnem prvenstvu nosi dres Zlatoroga iz Laškega.

V skupini A bodo nastopala moštva Crvene zvezde mts, Maccabija, Panathinaikosa in Partizana NIS.

EKIPA KK CEDEVITA OLIMPIJA NA EVROLIGAŠKEM TURNIRJU V BEOGRADU

IZJAVE PRED TURNIRJEM:

Marino Baždarić, koordinator ekip mlajših starostnih kategorij KK Cedevita Olimpija in športni direktor KK Cedevita Junior:
»Z združitvijo klubov iz Ljubljane in Zagreba so se nam odprle nove možnosti razvoja mladih igralcev, pri tem razvoju pa so sila pomembni tudi mednarodni turnirji, na katerih sodeluje Cedevita Olimpija, saj tako mladi košarkarji držijo stik z evropsko košarko na najvišji ravni. Letos bo ljubljanski klub še dvanajstič v zadnjih 13 letih nastopal na evroligaškem turnirju, zagotovo pa je najbolj pomembno, da se držimo smernic klubske strategije, ki narekujejo, da v nekaj letih znova dosežemo stik z najbolj kvalitetno košarko v evropskem merilu. Prepričani smo, da bodo naši igralci v Beogradu dali vse od sebe, da pokažejo svoje znanje in svoj talent v najboljši možni luči.«

Lojze Šiško, vodja ekip mlajših starostnih kategorij KK Cedevita Olimpija:
»Naš klub že vrsto let sodeluje v evroligaškem tekmovanju za mladince. Zavedamo se pomembnosti sodelovanja v tem tekmovanju, saj igralcem prinaša možnost primerjave z vrstniki iz najboljših košarkarskih centrov za mlade iz cele Evrope. Prinaša jim neprecenljive izkušnje, dviguje motivacijo in s tem omogoča napredek v njihovem košarkarskem razvoju. Turnir podobno kot igralcem, tudi strokovnemu štabu nudi vpogled v opravljeno delo v preteklem obdobju, primerjavo z delom trenerjev iz drugih okolij, omogoča izmenjavo mnenj ter prikazuje košarkarske trende in pomaga postavljati smernice za delo v prihodnosti. Tako kot vedno, se tudi letos z optimizmom odpravljamo na evroligaški turnir v Beograd, kjer si želimo prikazati borbene predstave, košarkarsko znanje in potencial, ki ga premore naša ekipa ter s tem dostojno predstavljati barve našega kluba.«

Borut Fijavž, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Zadnjih nekaj tednov smo tako v mladinskem državnem prvenstvu kot 3. SKL prikazali nekaj zelo dobrih predstav, kar nam je pomagalo dvigniti samozavest pred turnirjem. Imamo jasen cilj: vzorno predstaviti naš klub in vrednote, ki krasijo celoten mladi pogon KK Cedevita Olimpija. To so fairplay, nepopustljivost, borbenost, strast do igre, vera v svoje sposobnosti in osredotočenost na korektno izvedbo zadanih nalog. Kaj nam bo pot do tega cilja prinesla, bomo videli sproti.«


EVROLIGAŠKI TURNIR PRIHODNJE GENERACIJE (ŠD Železnik; Beograd, Srbija; 21.-23. februar 2020)

SKUPINA B

1. KOLO

Petek, 21. februar, ob 14.00:
PARIZ – CEDEVITA OLIMPIJA

2. KOLO

Sobota, 22. februar, ob 12.00:
MEGA BEMAX – CEDEVITA OLIMPIJA

3. KOLO

Sobota, 22. februar, ob 18.00:
CEDEVITA OLIMPIJA – ASSECO ARKA