SP 2019: Poraz Srbije proti Španiji

Srbska moška članska reprezentanca je na zadnji tekmi drugega dela svetovnega prvenstva na Kitajskem doživela nepričakovan poraz proti španski reprezentanci (69:81).

Na svetovnem prvenstvu na Kitajskem je Srbija proti Španiji doživela prvi poraz na tekmovanju, Španci pa so tako prekinili niz štirih zaporednih zmag srbske reprezentance. Na koncu je bilo 81:69 v korist košarkarjev iz Iberskega polotoka.

Začetek tekme ni prav nič nakazoval na poraz Srbije, ki so po prvi četrtini v svojih rokah držali vodstvo s sedmimi točkami razlike (20:13), nato pa so Španci prestavili v višjo prestavo in z izjemno igro v drugi in na začetku tretje četrtine povsem razorožili Srbe. Slednji so v tretji četrtini ostali še brez prvega zvezdnika Nikole Jokića, ki je bil izključen, a ob koncu tretje četrtine vseeno našli dovolj moči, da so špansko reprezentanco znova nekoliko ogrozili. Kljub vsemu pa je bilo za razpoložene Špance to enostavno premalo in košarkarji Saše Đorđevića so na koncu doživeli prvi poraz na svetovnem prvenstvu.

Marko Simonović je tokrat na parketu preživel tri minute, v tem času pa je njegova statistika, z izjemo dveh izgubljenih žog, ostala prazna.

V četrtfinalu se bodo košarkarji Srbije pomerili z Argentino, ki je v skupini I zasedla prvo mesto in na tem prvenstvu še ni doživela poraza.

SVETOVNO PRVENSTVO 2019 (Kitajska; 31. avgust-15. september 2019)