SP 2019: Srbija v četrtfinalu klonila proti Argentini

Srbska reprezentanca je v četrtfinalu svetovnega prvenstva na Kitajskem doživela poraz proti reprezentanci Argentine (87:97).

Srbska reprezentanca, ki je svetovno prvenstvo na Kitajskem začela kot ena izmed glavnih favoritinj za osvojitev naslova svetovnega prvaka, bo tekmovanja nadaljevala na tekmah za razvrstitev od petega do osmega mesta. Izbranci glavnega trenerja Saše Đorđevića so na četrtfinalni tekmi izgubili proti reprezentanci Argentine (87:97).

Argentinci so v četrtfinalu vseskozi nadzorovali potek tekme. Srbska reprezentanca je resneje zagrozila zgolj ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine, a Argentina je bila tokrat enostavno premočna. Ob koncu so Srbi še zagrozili, toda do preobrata pri resnično razigranih Argentincih, tokrat ni prišlo.

Marko Simonović je na parketu preživel 11 minut, v tem času pa v svojo statistiko vpisal tri točke in dva skoka.

SVETOVNO PRVENSTVO 2019 (Kitajska; 31. avgust-15. september 2019)

ČETRTFINALE

Torek, 10. september:
ARGENTINA – SRBIJA 97:87 (25:23, 29:26, 14:18, 29:20)

Marko Simonović (Srbija) – 11 minut, 3 točke (1/2 za tri), 2 skoka in 1 pridobljena žoga.