Na krilih Hopkinsa do prve zmage v Ligi za prvaka

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sredo v Stožicah na tekmi prvega kola Lige Nova KBM za prvaka premagali novomeško Krko s 86:77.

Moštvo Cedevite Olimpije je uspešno začelo Ligo Nova KBM za prvaka. Ljubljanski košarkarji so na domačem parketu Arene Stožice s 86:77 premagali novomeško Krko. Pred izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca je zdaj pot v Beograd, kjer se bodo v nedeljo ob 21.00 v 20. kolu Lige ABA na izredno pomembni tekmi v boju za končnico pomerili z aktualnimi prvaki regionalnega tekmovanja, košarkarji Crvene zvezde mts.

Na krilih razpoloženega Mikaela Hopkinsa, ki je obračun z Novomeščani zaključil s 26 točkami, so Zmaji pravi ritem ujeli šele v tretji četrtini. Pred zadnjimi desetimi minutami tekme so imeli košarkarji Cedevite Olimpije dve točki naskoka (69:67), zadnji del igre pa so nato začeli z delnim izidom 6:2, se povsem oddaljili od Krke, in dvoboj nato le še brez prevelikih pretresov pripeljali do konca.

Ob najbolj učinkovitem Hopkinsu sta srečanje s svojima dobrima predstavama tokrat zaznamovala še Jaka Blažič, ki je dosegel 19 točk ob petih skokih in podaji ter Ivan Marinković ki jih je natresel 11, ob tem pa ujel še pet odbitih žog.

Ljubljanski košarkarji bodo v soboto odpotovali v Beograd, kjer se bodo v nedeljo udarili s Crveno zvezdo mts, na domačem parketu pa bo Cedevito Olimpijo možno znova videti v ponedeljek, 9. marca, ko ob 19.00 v Stožice prihajajo košarkarji Budućnosti VOLI.

IZJAVI PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Čestitke igralcem za zmago. Zmago so si prigarali v drugem polčasu, ko smo našli peterico fantov, ki so igrali odlično v obrambi. Ni bilo lahko. Nekateri igralci so se nam po reprezentančnih akcijah pridružili dan pred tekmo, nekateri dan prej. Edina pot je navzgor. Rad bi se zahvalil še navijačem, ki so prišli v Stožice, in so ob nas, ne glede na vse. Tako mora biti vsakič.«

Mikael Hopkins, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Tekma s Krko je bila za nas zelo pomembna. V minulih dneh je manjkalo kar nekaj igralcev, zato nismo imeli veliko časa za skupni trening. Fantje, ki smo ostali v Ljubljani, smo trdo delali in si prigarali zmago. Predvsem je bil ta uspeh pomemben za našo samozavest pred naslednjo preizkušnjo.«