Poraz proti vodilnemu moštvu Lige ABA

Košarkarji Cedevite Olimpije so v Podgorici na derbiju 10. kolu Lige ABA doživeli poraz proti vodilnemu moštvu regionalnega tekmovanja, Budućnosti VOLI (93:80).

Cedevita Olimpija je v 10. kolu Lige ABA na gostovanju v Podgorici izgubila proti finalistom iz minule sezone, košarkarjem Budućnosti VOLI. Semafor v Športnem centru Morača je po 40 minutah igre kazal 93:80 v korist domačinov, za Ljubljančane pa je to tretji poraz v tej sezoni regionalnega tekmovanja.

Domači so pobudo prevzeli v drugi četrtini in potem, ko je Justin Cobbs, še lani košarkar zagrebške Cedevite, prehitel sireno ob zaključku prvega polčasa, so Zmaji na odmor odšli s trinajstimi točkami zaostanka (54:41). Budućnost VOLI je nadaljevala poletno v tretji četrtini in manj kot pet minut pred koncem povišala svojo prednost že na več kot dvajset točk (73:52). Na tej točki je postalo jasno, da se bodo varovanci Slavena Rimca le stežka vrnili domov s polnim izkupičkom, so pa v nadaljevanju obračuna uspeli omiliti poraz, saj so pred zaključkom tekme zaigrali precej bolje, a na koncu so domačini kljub vsemu slavili zmago s 13 točkami razlike.

Najbolj učinkovit med Ljubljančani je bil z 19 točkami Jaka Blažič, ujel je še sedem odbitih žog, sledil pa mu je Ryan Boatright, ki je dosegel 15 točk.

Misli vseh pri Cedeviti Olimpiji so že usmerjene v sredo, ko Zmaje čaka gostovanje v Parizu. Ljubljančani bodo namreč nadaljevali z rednim delom 7Days EuroCupa, na tekmi za biti ali ne biti pa se bodo pomerili z Nanterrjem 92, ki je 23. oktobra v Stožicah slavil zmago s 93:87. Zgolj zmaga izbrance glavnega trenerja Slavena Rimca ohranja v boju za mesto med najboljšimi 16 ekipami Evropskega pokala.

IZJAVI PO TEKMI:

Slaven Rimac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Prepozno smo začeli igrati. Enostavno smo bili v igri v obrambi pri pick'n'roll situacijah premehki, naši tekmeci pa so koše dosegali po globini. To je največji problem. Ko smo takšno igro uspeli ustaviti, se je to takoj poznalo na parketu in rezultat je bil boljši. Ko pa enkrat proti ekipi, ki ima tako dober individualen talent, zaostajaš praktično s 25 točkami razlike, je takšen zaostanek zelo težko nadoknaditi. V zadnji četrtini smo se sicer uspeli približati, nato napravili nekaj napak, a tako je. Razmišljamo že o naslednji tekmi.«

Filip Krušlin, igralec KK Cedevita Olimpija:
»V prvem polčasu, tekom katerega smo predvsem slabo odreagirali na njihovo pick'n'roll igro, smo tekmecem dovolili, da dosežejo veliko število točk, kar nekako ni podobno naši igri na zadnjih nekaj tekmah. Enostavno nismo bili pravi. Tudi drugi polčas smo odprli slabo, Budućnost VOLI se je oddaljila na visoko razliko, nato pa smo se soočili s praktično nemogočo nalogo, da se vrnemo nazaj v igro za zmago. Sicer se nam je uspelo približati, agresivneje smo igrali predvsem zadnjih 15 minut, kljub vsemu pa čestitke našim tekmecem za zasluženo zmago. Sredina tekma 7Days EuroCupa je za nas zelo pomembna, zato upam, da se bomo prikazali v najboljši možni luči, ter skušali izboriti drugi del evropskega tekmovanja. Če bi nam to uspelo, bi bil to resnično pomemben uspeh za klub, navijače in vse nas.«