Po neposrečeni končnici v Stožicah poraz proti Nanterrju 92

Košarkarji Cedevite Olimpije so v četrtem kolu 7Days EuroCupa na domačem parketu v Areni Stožice po tesni končnici utrpeli poraz proti francoskemu Nanterrju 92 s končnim rezultatom 87:93.

Cedevita Olimpija še naprej čaka na prvo zmago na evropskem prizorišču, potem ko je v četrtem kolu 7Days EuroCupa na domačem parketu po napetem boju priznala premoč francoskemu moštvu Nanterre 92, s katerim je na gostovanje v Ljubljano prispel tudi nekdanji član Zmajev, Devin Oliver.

Od samega začetka tekme, potem, ko so prvo četrtino dobili z rezultatom 21:28, so gostje večino srečanja držali otipljivo rezultatsko prednost. Vse do zadnje četrtine, v katero so vstopili s štirimi točkami naskoka, a slednjo zapravili že do sredine zadnjega dela obračuna. Z zadetim metom za tri točke, natanko pet minut pred zaključkom obračuna je Marko Simonović rezultat poravnal na 79:79, nato pa so Ljubljančani prešli celo v vodstvo.

Minuto in pol pred zaključkom srečanja je Spencer Butterfield popeljal Nanterre 92 v novo vodstvo, z rezultatom 89:86, od tedaj pa ga Parižani več niso izpustili iz svojih rok. Isti košarkar je z novim košem prednost svojega moštva povišal na 91:86, kar je bila v tem trenutku neulovljiva prednost za Zmaje. Na koncu sta moštvi zapustili parket ob rezultatu 87:93 v korist gostov iz Francije.

Najboljši strelec čete pod vodstvom Slavena Rimca je bil Marko Simonović z 21 točkami, Codi Miller-McIntyre pa jih je dodal 19.

Ljubljenci ljubljanskega košarkarskega občinstva se bodo na parket stoženske lepotice vrnili v soboto, ko se bodo ob 18:00 pomerili z beograjskim Partizanu v ponovitvi dvoboja iz finala Superpokala Lige ABA in poizkušali ubraniti popoln izkupiček v tej sezoni Lige ABA.

IZJAVI PO TEKMI:

Slaven Rimac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Več kot očitno smo lahko zelo nezadovoljni. Sam, kot trener, sem zelo razočaran. Za takšno predstavo ni izgovorov. Ne govorim o rezultatu, temveč o igri, ki so jo naši fantje prikazali na parketu. Včasih moraš tekmecu priznati, da je bil boljši, a tekma z Nanterrjem 92 ni primer tega. Vsi igralci v naši ekipi si želijo igrati v napadu, ne pa v obrambi. Strokovni štab jim pove eno stvar, igralci pa poslušajo le do prvih ovir, ki sem jim postavijo na poti do uspeha. Ko tekmeci zaigrajo bolje, se vrnemo k starim navadim. V garderobi vedno izpostavimo, da moramo biti aktivni v obrambi, napad pa bo že prišel sam od sebe. V prvi četrtini smo prejeli 28 točk, prehitro smo prišli v težave z osebnimi napakami, to pa se nam ne sme dogajati. Zato imamo štiri poraze po prvih štirih tekmah. Ohranjati moramo osredotočenost in energijo skozi celotne tekme. Zaradi lastnih napak smo zdaj v 7Days EuroCupu trenutno v nezavidljivem položaju, a še vedno menim, da smo dobra ekipa.«

Ryan Boatright, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Nismo opravili svojega dela. Trener nas je ves teden opozarjal na igro v obrambi, od začetka nismo igrali dobro v obrambi, hkrati pa nismo bili agresivni. Ob koncu tekme smo igrali dobro, prišli blizu zmagi, toda če bi tako igrali skozi celoten obračun, bi to bila povsem drugačna tekma.«