U18 ANGT: Mladi Zmaji v soboto do dveh zmag

Košarkarji mladinske ekipe Cedevite Olimpije so na evroligaškem turnirju, ki ta konec tedna poteka v Beogradu, uspeli v soboto zabeležiti dve zmagi. Na dopoldanskem obračunu so s 86:83 ugnali Mego Bemax, na večernem pa z 88:83 še Asseco Arko.

Drugi dan evroligaškega turnirja Prihodnje generacije v Beogradu je bil za košarkarje Cedevite Olimpije zelo uspešen. Mladi Zmaji so uspeli na dveh tekmah zabeležiti dve zmagi. Najprej so na dopoldanskem obračunu premagali Mego Bemax (86:83), nato pa so zvečer z 88:83 ugnali še Asseco Arko.

Dopoldanski obračun s favorizirano Mego Bemax so Zmaji začeli neustrašno, in si že v prvem polčasu priigrali zanesljivo prednost (48:40). Beograjčani so po glavnem odmoru skušali na vsak način potek tekme obrniti v svojo korist, toda Ljubljančani so uspeli odbiti vse nalete domačinov.

Najučinkovitejši med Zmajčki je bil tokrat Alen Malovčić, ki je ob 24 točkah v svojo statistiko vpisal še šest skokov, tri pridobljene žoge in eno podajo. Skupno je zbral valorizacijo 26. 14 točk je dodal Egor Sytnikov. Izkazal se je tudi član Cedevite Junior Matej Bošnjak, ki je enajstim točkam dodal še devet skokov, dve podaji, prav toliko blokad in eno pridobljeno žogo.

Enak potek tekme pa smo lahko spremljali tudi na večernem dvoboju z Asseco Arko.

Na krilih Mateja Bošnjaka, ki je zgolj v uvodnih 20 minutah igre dosegel kar 21 točk, so si mladi Zmaji do glavnega odmora priigrali osem točk naskoka (54:46). Sredi tretje četrtine je prednost ljubljanskih košarkarjev znašala že +15 (67:52), v zaključku obračuna pa so igralci Arke uspeli zaostanek znižati na 75:80, manj kot pol minute do konca tekme celo na 83:87, a izbranci glavnega trenerja Boruta Fijavža so uspeli zaustaviti nalet svojih tekmecev in se veseliti druge zmage na turnirju.

Na dvoboju z Arko sta blestela Egor Sytnikov s 25 točkami in šestimi skoki, ter Matej Bošnjak s 23 točkami in sedmimi skoki. Kim Klavžar je šestim točkam dodal kar 14 podaj.

EVROLIGAŠKI TURNIR PRIHODNJE GENERACIJE (ŠD Železnik; Beograd, Srbija; 21.-23. februar 2020)