U18 ANGT: Poraz mladincev na uvodni tekmi v Beogradu

Košarkarji mladinske ekipe Cedevite Olimpija so na uvodni tekmi evroligaškega turnirja za ekipa U18 doživeli poraz proti Parizu (60:75).

Cedevita Olimpija je v Beogradu neuspešno začela evroligaški turnirju za mladinske ekipe. Mladi Zmaji so na tekmi uvodnega kola skupine B doživeli poraz proti Parizu, ki je bil boljši s 75:60.

Francosko moštvo, v katerem so se v preteklosti kalili številni zdajšnji in nekdanji zvezdniki francoske košarke, si je zmago priigrali v drugem polčasu, ko je popolnoma ustavilo košarkarje Cedevite Olimpije. Mladi ljubljanski košarkarji so tako v zadnji četrtini dosegli zgolj štiri točke, Parižani pa so se na koncu veselili zanesljive zmage s 75:60.

Najboljši strelec v vrstah zeleno-oranžnega moštva je bil Alen Malovčič s 17 točkami. Egor Sytnikov je dosegel 15 točk, Matej Bošnjak pa je s 14 točkami in 12 skoki v statistiko vpisal dvojnega dvojčka.

Mladi Zmaji bodo na parket znova stopili v soboto, ko se bodo ob 12.00 najprej pomerili z Mego Bemax, nato pa ob 18.00 še z Asseco Arko.

IZJAVA PO TEKMI:

Borut Fijavž, glavni trener KK Cedevita Olimpija:

»Vedeli smo da največja grožnja Francozov prihaja s strani njihovih izrednih fizičnih sposobnosti – višine, čvrstine in hitrosti. 30 minut smo imeli tekmo pod kontrolo, v zadnji četrtini pa nam je povsem zmanjkalo moči in s tem tudi koncentracije. Zadovoljen sem z veliko večino tekme, s pristopom in željo fantov. Jutri nas čaka naporen urnik, dve tekmi znotraj osmih ur, zato je glavni cilj da se dobro regeneriramo in pripravimo najprej na dvoboj z Mega Bemax.«

EVROLIGAŠKI TURNIR PRIHODNJE GENERACIJE (ŠD Železnik; Beograd, Srbija; 21.-23. februar 2020)