Vujačić z Ilirijo do dveh zmag v tednu dni

Minuli teden sta od košarkarjev, ki v tej sezoni kot posojeni igralci Cedevite Olimpije izkušnje pridobivajo v drugih klubih, na parket stopila Petar Vujačić in Martin Krampelj.

Z Ilirijo je Petar Vujačić v minulem tednu zabeležil dve zanesljivi zmagi. Najprej so ljubljanski košarkarji v sredo na gostovanju v Luciji visoko, z 88:58 ugnali Portorož, v soboto pa je Ilirija slavila zanesljivo zmago še na mestnem obračunu z Ljubljano (97:64). Vujačić je na slovenski obali v statistiko vpisal 18 točk in štiri skoke, na obrobju Ljubljane pa je v 12 minutah dosegel dve točki.

Martin Krampelj je z Andorro v 17. kolu Lige Endesa v soboto doživel poraz proti Manresi (72:79), na parketu pa je preživel malo manj kot dve minuti. Svojo priložnost za igro je Grosupeljčan dočakal tudi v 7Days EuroCupu. Andorra je v španskem obračunu z Joventutom iz Badalone doživela poraz na prvi tekmi drugega dela Evropskega pokala (87:90), Krampelj pa je v sedmih minutah igre zbral skok in podajo.

Marko Simonović bo z Mego Bemax v Ligi ABA na parket stopil v ponedeljek ob 17.00, ko se bo moštvo, ki nastopa v rožnatih dresih, udarilo s Crveno zvezdo mts.

2. SKL, 13. KOLO

Sreda, 8. januar:
PORTOROŽ – ILIRIJA 58:88 (17:23, 13:24, 9:20, 19:21)

Petar Vujačić (Ilirija) – 25 minut, 18 točk (3/8 za dve, 4/5 za tri), 4 skoki, 1 podaja, 1 blokada in 1 izgubljena žoga.

2. SKL, 14. KOLO

Sobota, 11. januar:
LJUBLJANA – ILIRIJA 64:97 (19:26, 13:21, 16:29, 16:21)

Petar Vujačić (Ilirija) – 12 minut, 2 točki (1/3 za dve, 0/2 za tri), 1 skok, 1 podaja in 2 izgubljeni žogi.