Začetek Lige ABA prestavljen na prvi oktobrski konec tedna

V četrtek je preko videokonferenčnega klica vnovič potekala Skupščina Lige ABA, na kateri so se predstavniki vodstev klubov dogovorili o prestavitvi datuma začetka nove sezone 2020/21.

Po tem, ko je Skupščina Lige ABA prejšnji teden določila pare posameznih kol nove tekmovalne sezone regionalnega tekmovanja, so se predstavniki klubov v četrtek na vnovični Skupščini, ki je potekala kot nadaljevanje tiste iz 16. julija, odločili, da začetek rednega dela sezone premaknejo za 14 dni.

Prvo kolo bo tako potekalo prvi oktobrski konec tedna, redni del pa bo trajal vse do 18. aprila. Košarkarji Cedevite Olimpije se bodo na uvodni preizkušnji nove tekmovalne sezone na domačem parketu udarili z novomeško Krko.

Skupščina je sicer minila v sila konstruktivnem vzdušju, predstavniki klubov pa so se med drugim dogovorili o vzpostavitvi protokolov, ki bodo ključni za začetek tekmovanja v luči še vedno trajajoče pandemije koronavirusa.

Liga ABA bo skupaj s klubi sestavila delovno skupino, v kateri bodo sodelovali strokovnjaki na področju zdravstva, ki bodo sodelovali v pripravah na prihajajočo sezono 2020/21. Delovna skupina bo vseskozi sodelovala tudi s posameznimi državnimi in zdravstvenimi ustanovami iz posameznih držav, iz katerih prihajajo klubi, ki sodelujejo v Ligi ABA in Ligi ABA 2.


LIGA ABA (SEZONA 2020/21)

1. KOLO

Nedelja, 4. oktober:
CEDEVITA OLIMPIJA – KRKA

2. KOLO

Sreda, 11. oktober:
KOPER PRIMORSKA – CEDEVITA OLIMPIJA

3. KOLO

Nedelja, 18. oktober:
CEDEVITA OLIMPIJA – SPLIT

4. KOLO

Nedelja, 25. oktober:
PARTIZAN NIS – CEDEVITA OLIMPIJA

5. KOLO

Nedelja, 1. november:
CEDEVITA OLIMPIJA – BUDUĆNOST VOLI

6. KOLO

Nedelja, 8. november:
FMP – CEDEVITA OLIMPIJA

7. KOLO

Nedelja, 15. november:
CEDEVITA OLIMPIJA – BORAC ČAČAK

8. KOLO

Nedelja, 22. november:
CEDEVITA OLIMPIJA – IGOKEA

9. KOLO

Nedelja, 6. december:
ZADAR – CEDEVITA OLIMPIJA

10. KOLO

Nedelja, 13. december:
CEDEVITA OLIMPIJA – CIBONA

11. KOLO

Nedelja, 20. december:
CRVENA ZVEZDA MTS – CEDEVITA OLIMPIJA

12. KOLO

Nedelja, 27. december:
CEDEVITA OLIMPIJA – MORNAR BAR

13. KOLO

Nedelja, 3. januar:
MEGA BEMAX – CEDEVITA OLIMPIJA

14. KOLO

Nedelja, 10. januar:
KRKA – CEDEVITA OLIMPIJA

15. KOLO

Nedelja, 17. januar:
CEDEVITA OLIMPIJA – KOPER PRIMORSKA

16. KOLO

Nedelja, 24. januar:
SPLIT – CEDEVITA OLIMPIJA

17. KOLO

Nedelja, 31. januar:
CEDEVITA OLIMPIJA – PARTIZAN NIS

18. KOLO

Nedelja, 7. februar:
BUDUĆNOST VOLI – CEDEVITA OLIMPIJA

19. KOLO

Nedelja, 28. februar:
CEDEVITA OLIMPIJA – FMP

20. KOLO

Nedelja, 7. marec:
BORAC ČAČAK – CEDEVITA OLIMPIJA

21. KOLO

Nedelja, 14. marec:
IGOKEA – CEDEVITA OLIMPIJA

22. KOLO

Nedelja, 21. marec:
CEDEVITA OLIMPIJA – ZADAR

23. KOLO

Nedelja, 28. marec:
CIBONA – CEDEVITA OLIMPIJA

24. KOLO

Nedelja, 4. april:
CEDEVITA OLIMPIJA – CRVENA ZVEZDA MTS

25. KOLO

Nedelja, 11. april:
MORNAR BAR – CEDEVITA OLIMPIJA

26. KOLO

Nedelja, 18. april:
CEDEVITA OLIMPIJA – MEGA BEMAX