Zeleni spomini: Prvi naslov državnega prvaka v novem desetletju

Košarkarji takratne Union Olimpije so se na današnji dan, 24. maja 2017, v ljubljanski Hali Tivoli veselili prvega naslova državnega prvaka v minulem desetletju. Naslov državnega prvaka se je v Ljubljano vrnil po osmih letih.

Ljubljanski Zmaji so v finalnem nizu Lige Nova KBM po štirih tekmah ugnali Rogaško. Pred tem so košarkarji takratne Union Olimpije zadnji naslov državnih prvakov osvojili v sezoni 2008/09. Za moštvo iz Prestolnice je bil to 16. naslov v samostojni Sloveniji, ljubljanski košarkarji pa so se na ta način še utrditi na prvem mestu lestvice najtrofejnejših slovenskih klubov.

Gostje iz Rogaške Slatine so se v prvem polčasu obračuna v Tivoliju zelo dobro upirali Ljubljančanom, semafor pa je v Hramu slovenske košarke po desetih minutah igre kazal dve točki naskoka za Slatničane (20:18). Tudi v drugem in tretjem delu igre so obiskovalci tekme lahko spremljali izenačen obračun, v zadnji četrtini pa so se Zmaji povsem razigrali in se na koncu veselili zaslužene zmage s 94:78.

Najbolj razigran v vrstah ljubljanskega moštva je bil Brandon Jefferson s 30 točkami. Devin Oliver je priščipnil 18, Nikola Janković 17, in Gregor Hrovat 15 točk. Devin Oliver je bil prvič v svoji karieri izbran tudi za najkoristnejšega igralca finalnega niza Lige Nova KBM.

Za ljubljanski klub je bila sezona 2016/17 najbolj uspešna po sezoni 2008/09.