Dve zmagi in poraz ekipe U19 v Zadru

S pripravami na novo sezono so v avgustu začele tudi ekipe mlajši starostnih kategorij Petrol Olimpije. Moštvo U19 se je z novim glavnim trenerjem Žigo Mravljakom ta konec tedna mudi v Zadru.

Mladinska ekipa Petrol Olimpije (letnik 2000 in mlajši) je v soboto in nedeljo sodelovala na mednarodnem turnirju v Zadru (Memorial Tomislava Kneževića). Uvodni dan turnirja so zabeležili zmago in poraz, nato pa so Zmaji v nedeljo tekmovanje sklenili z visoko zmago proti SONIK Puntamiki.

Na prvi tekmi turnirja so bili od ljubljanskega moštva boljši igralci Zadra. Po prvem polčasu so Zmajčki zaostajali za štirinajst točk, zaostanek pa so v nadaljevanju s šestimi trojkami uspeli izenačiti in kasneje povesti. V zaključku srečanja so bili domačini spretnejši in srečanje na koncu dobili z devetimi točkami razlike (70:61).

Na drugem srečanju dneva so igralci Petrol Olimpije odločno pričeli dvoboj z Lissonom in iz minute v minuto povečevali prednost ter na koncu tekmo dobili z visoko razliko 45 točk (87:42).

V nedeljo so mladi Zmaji nadaljevali tam, kjer so v soboto zaključili – že v uvodni četrtini dvoboja s SONIK Puntamiko so si priigrali prednost z dvomestnim številom točk, nato pa prednost vztrajno višali in se veselili zmage s 95:29.

MEDNARODNI TURNIR (Memorial Tomislava Kneževića; Zadar, Hrvaška)