Zmajčki osvojili turnir v Cerkljah

Mladi košarkarji Cedevite Olimpije so se minuli teden mudili na mednarodnem turnirju v Cerkljah na Gorenjskem.

V skupinskem delu so najprej po dramatičnem zaključku tekme premagali večnega tekmeca KK Krka Novo Mesto. Sledil je trd dvoboj proti ekipi Tornada iz Kaunasa (Litva), ki so ga po izenačenem prvem polčasu visoko premagali. Za potrditev prvega mesta v skupini so na tretji tekmi premagali še ekipo Triglava iz Kranja.

Polfinale proti domači ekipi Krvavca so Zmajčki začeli zelo nervozno. Igra je stekla šele v tretji četrtini, a na koncu so pokazali, da so boljša ekipa in se zasluženo uvrstili v veliki finale.

V finalu so se pomerili z ekipo Cedevita Junior iz Zagreba. Po izjemni prvi četrtini, ki so jo zmajčki dobili s 37:15 so tekmo nadzorovali vse do konca. Prednost je med tekmo večkrat skopnela na 10 točk razlike, ker kaže na to, da se nasprotnik ni predal vse do konca tekme.